Genel Acentelik Hizmetleri
Danışmanlık ve Nezaret Hizmetleri
Tüm Operasyonel Sürecin Takibi
Düzenli Operasyonel Raporlama
Gemi Yedek Parça Temini ve Lojistiği
Nakit Para Temini

business

Acente departmanı, bağımsız hizmet bölümü olarak müşterilerin minimal taleplerinde onlara maliyet etkin hizmetler temin eder. Acente hizmetleri, bilgi akışı merkezi olarak görev yapan ve tüm operasyonlar üzerinde denetimi elinde tutan merkez ofis tarafindan yönetilir. Her tür deniz aracı konusunda iyi eğitim almış genç ve profesyonel ekip, en verimli ve rekabetçi fiyatlara sahip hizmetleri sunmak üzere 24 saat boyunca görev başındadır. Personel değişimi, yedek parça teslimi, onarım ve bakım işleri, sınıf topluluklarının onayları, gözetim hizmetleri şirketin deneyimli acente görevlileri tarafından limanlarda ve aynı zamanda Türk Boğazları’ndan geçişler sırasında verilen hizmetlerin bir parçasıdır.

YASAL DANIŞMANLIK VE BİLGİ HİZMETLERİ

Danışmanlık ve Bilgilendirme

photodune-2359510-smiles-l_09

KAVVAS Denizcilik sektörüne yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Özellikle gemi alım ve satımındaki hukuki konularda profesyonel danışmanlık hizmeti sunan büromuz, her gemilerin türlü bayrak altına tescilinde deneyimlidir. Özellikle gemi tescili ve sicil kayıtları ile ilgili ipotek metinlerinin hazırlanmasını sağlayan büromuz, ipotek tescil işlemlerini de her bayrak arı ayrı yapabilmektedir.

Navlun sözleşmelerinin yanı sıra zaman esaslı kira sözleşmeleri ile çıplak kira sözleşmesinin hazırlanması ile ilgili uzman ekiplere sahip olan firmamız, bu konularla ilgili her tür uyuşmazlıkların giderilmesinde de deneyimlidir. Firmamız, denizcilik sektöründeki Deniz Ticaret Hukuku ile ilgili davalar, gemi siciline tescil ve sicilden terkin konuları, gemi üzerinde ipotek tesis edilmesi ve rehin hakkının sağlanması, gemi tutuklama ve kurtarma, tüm taşıma amaçlı deniz ticaret sözleşmelerinin hazırlanması gibi konularda da profesyoneldir.

GEMİ KİRALAMA VE BROKERLİK

Acente ve Broker Hizmetleri

Brokerlik hizmet felsefemiz, ihtiyaca göre;

  • Doğru gemi,
  • Doğru yük,
  • Doğru navlun gibi unsurları en etkili şekilde projelendirip müşterimize en uygun şartlarda taşıma anlaşması sunmaktır.

Bu büyük armatör ve broker ağının içerisinde her türlü yük ve lojistik ihtiyaca uygun olan gemileri bulabilmekte ve gemi kiralama hizmetleri sunabilmektedir.

İhtiyaca uygun, koster sınıfından capesize sınıfına kadar her türlü boyutta ve özellikte gemiyi dönemsel olarak (time charter) ya da sefer bazlı (voyage charter) olarak kiralama alternatifleriyle  piyasa koşulları ile rekabet edecek maliyetler ile sunmaktadır.

Yüke uygun pozisyonda ve maliyette gemi bulabileceği gibi sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren bir gümrük müşavirliği firması olması sayesinde geminize uygun yükler de  bulabilmektedir.

Birden fazla göndericiye ait yükleri aynı gemide konsolide ederek maliyetleri büyük ölçüde azaltabilmektedir.

Aynı zamanda gemi kiralama hizmetleri verirken en uygun ve ideal olan kira kontratını (charter party) hizmet sunduğu kurumlar adına gerçekleştirmektedir. .

slide-1-510x340